Aktualne propozycje
Wolontariat biblioteczny dla młodzieży - grafika z rękami uniesionymi do góry ku latającym ksiązkom, spotkanie 24.10.2023, godz. 17.00 - sala I piętro


Programowanie na dywanie. Nabór na kolejny cykl zajęć


Mała Książka Wielki Człowiek

Mała Książka Wielki Człowiek to projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii we współpracy z Instytutem Książki. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do naszej biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Masz pytania? Zadzwoń!

798 894 141