Rejestracja II Ostrowskie Forum Bibliotekarzy

II OSTROWSKIE FORUM BIBLIOTEKARZY

Biblioteka(rz) – nowe wyzwania, nowe możliwości

21 października 2022 r.

STARA ELEKTROWNIA

Ostrów Mazowiecka, ul. 11 Listopada 7

Zapraszamy wszystkich, którym bliski jest temat bibliotek oraz pracy bibliotekarza do udziału w II Ostrowskim Forum Bibliotekarzy pod hasłem Biblioteka(rz) – nowe wyzwania, nowe możliwości. Udział w Forum jest bezpłatny.

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt: 29 7453162 lub rejestracja@mbpostrowmaz.pl


PROGRAM:
9.30 rejestracja
10.00 otwarcie Forum

Jolanta Andruszkiewicz – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej,

Jerzy Bauer – Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka
10.10 Wykład 1: Biblioteka lekarstwem na kryzys – jak budować ofertę biblioteki w czasach inflacji oraz skutecznie komunikować ją odbiorcom

Prelegent: MARCIN SKRABKA, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stypendysta MKiDN w zakresie zarządzania kulturą i wspierania rozwoju kadr kultury. Członek stowarzyszenia EURead. Całe życie zawodowe związany z książkami, edukacją kulturalną oraz nowymi technologiami. Wierzy w siłę literatury i bibliotek. Badacz zjawisk kulturowych, zwłaszcza w zakresie edukacji kulturowej, budowania nowoczesnej oferty instytucji kultury oraz wykorzystania big data w zarządzaniu kulturą. Ma na swoim koncie projekty bibliotek zarówno cyfrowych jak i tradycyjnych. Prezes Fundacji Good Culture oraz pomysłodawca i założyciel marek Good Books oraz Good Games.

11.10 Wykład 2: O tym, co wspiera instytucje kultury w rozwoju. Inspiracje z Programu Towarzyszenia

Prelegent: NATALIA ROICKA, praktyczka kultury, twórczyni i koordynatorka programów szkoleniowo-warsztatowych i rozwojowych w Mazowieckim Instytucie Kultury, specjalistka od uważnego wsłuchiwania się w potrzeby rozwojowe animatorów_ek kultury, zespołów instytucji kultury i zamieniania ich w „skrojone na miarę” eksperckie wsparcie.

11.35 przerwa kawowa oraz zwiedzanie zabytkowego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej
12.30 panel dyskusyjny:

Bibliotekarzu, podejmij wyzwanie! O nowym spojrzeniu na role bibliotekarza i biblioteki w działaniach animacyjnych i budowaniu przestrzeni biblioteki dla społeczności lokalnej

Prelegent: SEBASTIAN KOCHANIEC, ur. w 1989 roku, doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca. Od poniedziałku do piątku bibliotekarz w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. W weekendy krytyk sztuki współpracujący z Białostockim Radiem Białystok i ogólnopolskimi pismami o sztuce. Na co dzień pasjonat gier wideo, który stara się udowadniać nieocenioną rolę gier w animacji czytelnictwa wśród czytelników w każdym wieku. Tata dwuletniego Stasia i notoryczny przegryw w rywalizacji z żoną w gry platformowe.

Prelegent: GRZEGORZ KŁODA, architekt oraz założyciel biura architektonicznego GK-Atelier. Specjalista w projektowaniu bibliotek. Absolwent polskich i zagranicznych uczelni. Gościnnie wykładał na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz AGH w Krakowie. Juror w konkursach architektonicznych, m.in. Polska Architektura XXL 2019. Inspiracji do projektów poszukuje w naturze, muzyce oraz w najbliższym otoczeniu. Duży wpływ na jego twórczość, jak i samo podejście do projektowania, mają doświadczenia zdobyte na zagranicznej uczelni oraz przy projektach międzynarodowych. Chętnie udziela się przy inicjatywach społecznych będących często próbą zwrócenia uwagi na sprawy trudne i ważne. Propagator idei zrównoważonego rozwoju. Projekty bibliotek autorstwa GK-Atelier są laureatami międzynarodowych konkursów architektonicznych.

Prelegent: MARCELINA HALAŚ – kulturoznawczyni, animatorka, od roku bibliotekarka. Doświadczona w realizacji projektów kulturalnych, społecznych i edukacyjnych (w kraju i za granicą) z ramienia NGO, administracji samorządowej i instytucji kultury. Wybierająca działanie na rubieżach. Propagatorka alternatywnych form edukacji i uczestnictwa w kulturze. W pracy wykorzystuje zamiłowanie łączenia pozornych przeciwieństw np. natury z technologią, nastolatków z seniorami, spokoju z chaosem. Lubi las.

Moderator: MARCIN SKRABKA

13.30 obiad
14.30 podsumowanie i zakończenie Forum

Poniżej FORMULARZ do rejestracji, zapraszamy:


Poniżej formularz do rejestracji, zapraszamy :

[contact-form-7 id=”2654″ title=”Nienazwane”]